www.zachodniopomorskatablica.pl

Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Osób online:25 | KATEGORIE:69 | LOKALIZACJE:125 | Ogłoszeń:5949

Powiadom znajomego

Wiadomość
Twoje imię
E-mail
E-mail znajomego
Kod
Wpisz kod widoczny wyżej
 
 

Formularz kontaktowy

Wiadomość
Twoje imię
E-mail
Kod
Wpisz kod widoczny wyżej
 
 
Szukaj
 Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Linki sponsorowane

 

Promowane

 

Strony partnerskie

 
 
Główna >> Poprzednia strona >> Szczegóły ogłoszenia Projektowana Charakterystyka Energetyczna Budynku - Szczecin Tel. 605-920-522

Projektowana Charakterystyka Energetyczna Budynku - Szczecin Tel. 605-920-522


 PDF
Telefon: 605920522

Rodzaj: Oferuję

Tagi:     
 
WWW

Miasto/a:
 Powiat koszaliński
 Powiat szczecinecki
 Szczecin
Charakterystyka energetyczna Szczecin - województwo Zachodnio-Pomorskie

Projektowana charakterystyka energetyczna
Projektowana charakterystyka energetyczna wykonywana jest dla budynków nowo projektowanych lub przebudowywanych i dołącza się ją do projektu z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Głównym celem sporządzania projektowanej charakterystyki energetycznej jest stwierdzenie, że przyjęte w projekcie rozwiązania spełniają wymagania obowiązujących przepisów oraz zasad oszczędnego gospodarowania energią.
Projektowaną charakterystykę energetyczną regulują następujące przepisy:
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 listopada 2008 r. w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku i lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno – użytkową oraz sposobu sporządzania i wzorów świadectw ich charakterystyki energetycznej.
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 06.11.2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego,
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 75, poz. 690, z 2003 r. z późniejszymi zmianami, a w szczególności z dnia 06.11.2008 r.).
- PN EN ISO 13788, 10.2003 r. Cieplno wilgotnościowe właściwości komponentów budowlanych i elementów budynku. Temperatura powierzchni wewnętrznej konieczna do uniknięcia krytycznej wilgotności powierzchni i kondensacja międzywarstwowa – metody obliczania.

Projektowaną charakterystykę energetyczną może wykonać jedynie osoba, która posiada odpowiednie uprawnienia: ukończone studia magisterskie i uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej, instalacyjnej lub konstrukcyjno-budowlanej. Osoba, która podejmuje się tego zadania musi również posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Nie mogą być w przeszłości karane za przestępstwa przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi ani za przestępstwa skarbowe.

Wykonujemy projektowaną charakterystykę energetyczną wszystkich budynków.
Kontakt:
biuro@cartex.biz.pl
http://www.cartex.biz.pl
Tel. 605-920-522
Projektowana Charakterystyka Energetyczna Budynku - Szczecin Tel. 605-920-522
Projektowana Charakterystyka Energetyczna Budynku - Szczecin Tel. 605-920-522
 

Reklama

 
Podziel się

Delicious  Facebook  Technorati  Digg  Google 
 

Regulamin | Polityka prywatności | Polityka cookies | Patnerzy
Copyright © 2010 - 2010 zachodniopomorskatablica.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.